loader

Zakup mieszkania jest dla wielu osób jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Nic więc dziwnego, że zawsze towarzyszą mu spore emocje, a pojawiające się w mediach informacje dotyczące nieudanych inwestycji bez wsparcia profesjonalnego doradcy nie ułatwiają tego wymagającego ponadprzeciętnej wiedzy planu. Inwestycja ta nie musi być jednak ryzykowna jeżeli przygotujemy się do niej skrupulatnie lub skorzystamy z wiedzy ekspertów.

więcej
 
 
W obiegowej opinii rentier to amerykański milioner, który bezpiecznie ulokował swój majątek. Będąc na emeryturze odcina od niego kupony ciesząc się życiem i realizuje swoje marzenia. Z pewnością sporą część rentierów rzeczywiście stanowią takie osoby, ale nie tylko. Coraz popularniejsze, także w Polsce, staje się kupowanie mieszkań na wynajem, żeby w ten sposób budować swój kapitał i móc uzyskać niezależność finansową.
więcej
 
 
Odbywający się w dniach 24-25 października w Warszawie „Giants of Life” to Kongres nazywany najbardziej energetycznym spotkaniem tej jesieni. W trakcie jego trwania byliśmy świadkami wystąpień Gigantów Życia czyli osób, które swoim życiem i dokonaniami udowadniają, że można osiągnąć to, co wielu wydaje się niemożliwe.
więcej
 
 
Rynek pracy oferuje sporo ofert dla agentów nieruchomości, a kolejnych zainteresowanych kuszą duże zarobki, nienormowany czas pracy oraz możliwość szybkiego awansu. Zobaczmy zatem jakimi cechami powinien wyróżniać się kandydat na takie stanowisko i ile faktycznie może zarobić.
więcej
 
 

Nostalgia za czasami PRL-u przejawia się różnorodnie. Jak grzyby po deszczu wyrastają strony internetowe pokazujące przeróżne przedmioty z tego okresu, powstają muzea dokumentujące dorobek epoki czy stylizowane knajpy.

więcej
 
 

Rzeki od zawsze przyciągały ludzi, były źródłem wody, pozwalały na transport towarów. To właśnie nad wielkimi rzekami powstały wielkie miasta i pozostały takie do dziś. Aktualnie jednak rzeki mają mniejsze znaczenie dla rozwoju miast, a służą raczej wypoczynkowi i rekreacji.

więcej
 
 
Jednym ze sposobów na powiększenie powierzchni kupowanego mieszkania może być pomysł zakupu mieszkania na poddaszu użytkowym, z tzw. skosami. Lokale takie oferują większą powierzchnię obliczaną po podłodze, niż porównywalne mieszkania o identycznej powierzchni użytkowej na pozostałych kondygnacjach, w których nie ma skosów.
więcej
 
 
Serwis dom.gratka.pl postanowił przyjrzeć się sytuacji na rynku mieszkaniowym w III kwartale bieżącego roku. Analiza pokazała, że Polacy nie gustują w ekstrawagancji - najczęściej poszukują mieszkań typowych, które w przyszłości będzie im łatwo sprzedaż
więcej
 
 
Okna wychodzące na hałaśliwą ulicę, brak centralnego ogrzewania, ciemna kuchnia oraz brak windy. To mankamenty, które dla poszukujących ofert sprzedaży mieszkań są najtrudniejsze do zaakceptowania – wynika z badania portalu nieruchomości Domy.pl.
więcej
 
 
Ubezpieczając dom lub mieszkanie, należy przede wszystkim wybrać odpowiedni produkt. Nie każda bowiem "polisa mieszkaniowa" chroni od wszelkiego ryzyka, które najczęściej dotyczy właśnie zamieszkałych lokali czy budynków.
więcej
 
 
Większość firm, bez względu na charakter branży, w swoim zespole posiada osoby odpowiedzialne za sprzedaż. To od działów handlowych głównie zależy prestiż i renoma marki. Dlatego wiele przedsiębiorstw kładzie nacisk na pozyskanie skutecznych sprzedawców. Praca na tym stanowisku idealna jest dla osób lubiących kierować swoją karierą.
więcej
 
 
Dobrze skalkulowana cena ofertowa nieruchomości względem możliwości rynku daje szanse na sprzedaż w ciągu miesiąca od wystawienia oferty. Przeszacowanie już na starcie powoduje, że czas poszukiwania nabywcy się wydłuża.
więcej
 
 
Dlaczego kupujący decydują się na zakup używanego mieszkania? Czy nie lepiej i łatwiej wprowadzić się do nowego, niezużytego eksploatacją wnętrza? Okazuje się, że przypadku nowych inwestycji konsumenci nie mają pewności ich realizacji oraz mogą natknąć się na nieuczciwych deweloperów. Właśnie dlatego coraz częściej decydują się na nieruchomości z rynku wtórnego.
więcej
 
 
Jak nie dołączyć do grona osób poszkodowanych przez upadłych deweloperów? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie każdy, kto szuka lokalu na rynku pierwotnym. Rozwiązanie jest jedno: trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i prześwietlić dewelopera. Kolorowe foldery zmyliły już niejednego - gdzie zatem szukać wiarygodnych, twardych danych?
więcej
 
 
Zaczął się gorący okres na rynku mieszkań na wynajem. Ceny zaczęły rosnąć na koniec wakacji wraz ze studentami, którzy rozpoczęli poszukiwania lokum na nowy rok akademicki. Wzrosty miesięcznego kosztu wynajmu wystąpiły we wszystkich miastach objętych badaniem.
więcej
 
 
 
 

Polecane oferty